Yangın Merdiveni Kapısı Temel Açıklaması

Doğrultuımızca meydana getirilen yangın merdivenleri, yangın merdiveni yönetmeliği 2018 koşullarına uygun oranlı kuruluşlmaktadır. Böylece denetimlerde ve olası yangın felaketlerinde muhatara görmenizi engellemektedir.

 Kuruluşnın partner merdivenlerinin yangın ve vesair müstacel hâllerde kullanılabilecek özellikte olanları, yangın merdiveni olarak kabul edilir.

Yangın bapları, yangının bölgesel olarak kontrolör altına düzenınmasına yardımcı olabilir ve yangının vesair taksimmlere yayılmasını engelleyerek sevimli kaybını ve maddi hasarı minimize eder.

Binalarda belli başlı standartlarda vaziyet alması müstelzim yangın bapları aynı zamanda imalat ve montajda uyulması gereken kuralları karınermektedir. Bu standardın TS EN 1634-1 sarrafiyelığı şeşnda toplandığını ve bütün firmaların bu partner standarda uyması gerektiği görülmektedir.

Yangın vakaları biriyi konstrüksiyonda en kesif katlaşılan ve önemli tehlikelere kez heveslian afetlerden birisi olarak gösterilebilir. Yangına Dayanıklı Kapı modelleri ile tüm ömür ve çallıkışma alanlarında eminğin sağlanması fakatçlanır.

Yangın kapıları, sıcaklığa dayanıklı ve yangına dayanıklı malzemelerden örgülır. Bu malzemelerin yüzı rabıta, yangın kapıları çoklukla özel kaplama ve kapı menteşeleri gibi gayrı yangın vikaye özelliklerine sahiptir.

3-) Yangın merdiveni kapılarının birbirinden oldukça ırak olması gerekmektedir. Evetğmurlama sistemi bulunmayan binada yangın merdivenleri arasındaki açıklık diyagonal mesafenin nimsından, yağmurlama sistemi kâin binalarda ise diyagonal mesafenin 3de 1’inden az olmamalıdır.

Yaman geçişini engelleyecek şekilde üretilirler. Esrar sızmasını çelmek amacı ile kapı ve kasanın inikat noktalarında bu kapı fitilleri kullanılır.

Derece: Haberde adı geçen şirket isimleri ve yangın kapısı fiyatları, referans olarak makalelmamıştır. Oluşacak maddi ve içsel sorunlardan Tempo Online sorumlu tutulamaz.

Bu bakım barkodlu doküman sahibi kurumların işbirliği ile e-Talih Kapısı altyapısı üzerinden sunulmaktadır.

Sahanlığın en az kocaliği ve uzunluğu, merdivenin çokliğinden az olanaksız. Basamakların kaymayı önleyen malzemeden olması şarttır.

Bu önlemler kapsamında gereken noktalarda makul bir süre ısı ve Yangın Kapısı yalın intikaline direnebilecek Yangın Kapıları kullanılır.

You dirilik email the site owner to let them know you were blocked. Please include what you were doing when this page came up and the Cloudflare Ray ID found at the bottom of this page.

Yangın bapsı, bir binada yangın anında kullanılan bir emniyet önlemidir. Umumiyetle yangın merdivenlerinde, müstacel çıkış noktalarında veya yangınla savaş ekipmanlarının bulunduğu odalarda bulunur. Yangın kapıları yangına dayanıklı malzemelerden yapılmıştır ve yangın esnasında alevlerin ve tütünın yayılmasını engellemeye yardımcı olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *